Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk
    Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie

  Tehotenstvo očami otca
Nedá mi nepodeliť sa s Vami o radosť a pocity budúceho otecka, ktoré prežívam pri netrpezlivom očakávaní na naše prvonarodené dieťatko.. Ako to všetko začalo, asi už viete.... (mali by sme sa k bábätku dopracovať zhruba rovnako)-:

Nasledoval teda tehotenský test, vymaľovaný najkrajšiou farbou na svete a z výsledkom – tehotná. Od radosti mi vyhŕkli slzy (no tak dobre, trošku viac...) a začalo naše túžobné očakávanie. Po potvrdení výsledku od doktora, sme sa ešte viac začali na nášho drobčeka tešiť.

Otec a babatkoPrvé týždne ubiehali strašne pomaly, pokým sa nezačali ranné nevoľnosti. Nevedel som ako mám manželke pomôcť a bol z toho hrozne nešťastný. Nasledovalo teda moje štúdium na internete, než som nenašiel tieto stránky a v nich všetko potrebné.

Pretože pracujem v zahraničí a som doma len od štvrtku do nedele, pracovné dni mi bežali neskutočne pomaly. Každý týžden som podával hlásenie aký je náš drobec veľký, ako sa vyvíja a podobne.

Nasledoval prvý ultrazvuk a prvé vyšetrenia manželky a bábätka. Samozrejme som všetko pozorne zisťoval a výsledky porovnával na týchto stránkach či je všetko OK. Prvé mesiace ubehli ako voda a my sme sa dočkali prvých pohybov. Bol to neskutočný pocit cítiť ako si v manželkinom brušku naše maličké robí diskotéku a jeho pohyby sú stále silnejšie a silnejšie. Každú noc som zaspával z krajšími pocitmi.

Otec a babatkoPri ďalšom ultrazvuku sme sa dozvedeli, že naše maličké bude chlapček. Pominuli ranné nevoľnosti a my sme si tehotenstvo začali naozaj užívať. Manželka ja dodnes v pohode aj keď sme cez Vianoce neboli spolu, lebo musela ležať v nemocnici pre vysoký krvný tlak. Ale našťastie sa všetko dalo do poriadku a ja som si ju odviezol na Silvestra domov. Neustále sledujem ako sa jej pekne zaobľuje bruško a ako pekne priberá. Pribrali sme do 38 týždna zhruba 14 kg. Ale aj keby bola manželka pribrala 50 kg. aj tak by som ju miloval najviac na svete.

Teraz máme do pôrodu zhruba cca 2 týždne a strašne sa obaja tešíme. Už som absolvoval pár nákupov aj sám, chcel som manželku prekvapiť, takže máme nakúpené všetko. Aj keď sa manželke asi všetky veci nepáčia tak mi to nedáva najavo, len ma krotí. Ešte hádam stihnem tento týžden niečo... Absolvoval som úspešne prípravu budúceho otecka pri pôrode, tak dúfam, že tam budem manželke ozajstnou podporou.

Na záver odkaz pre budúce maminy a budúcich otcov. Maminy všetkým Vám želám z celého srdca krásne a pohodové tehotenstvo. Nech sa Vám narodia tie najkrajšie a najzdravšie bábätka na svete. Ste úžasné ako to všetko zvládate a za všetkých otcov Vám patrí naša úprimná vďaka. A my budúci oteckovia, buďme nielen v tehotenstve, ale aj v živote pre naše drahé polovičky skutočnou oporou. Lebo len oni si musia odtrpieť všetko to čo tehotenstvo prináša. Nielen radosti, ale aj starosti. Keď to dokážeme, budeme v ich očiach nielen niekým s kým to bábo čakajú, ale aj tým kto s nimi tehotenstvo naozaj prežil.

S pozdravom

Peter

    Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk | @ | |