Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk
    Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie

  2. Týždeň
1. Trimester - 2. Týždeň (1. Mesiac). Ešte stále nie ste tehotná, ale stane sa tak na konci tohoto týždňa. Vaše telo sa pripravuje, výstelka maternice dozrieva a je pripravená na prijatie oplodneného vajíčka. Ak by sa tak nestalo (ale my vieme, že sa tak stane), neoplodnené vajíčko zanikne a stratí sa v normálnom výtoku a Vy dostanete bežnú menštruáciu.


Ale v našom prípade sa okolo 14 dňa vajíčko uvoľní z vaječníka, bude takmer vystrelené do chápadiel vajíčkovodu a pomocou najrôznejších riasiniek a iných pohybových mechanizmov bude transportované smerom do maternice. Toto celé zaberie len niekoľko hodín. Vajíčko je pripravené na stretnutie s mnohými miliónmi zbojníkov, ale len jeden z nich bude ten pravý.

Takže na konci tohoto druhého týždňa naznačíte Vašej drahej polovičke, že je čas mať bábätko. Vykonajú sa potrebné úkony a prežijete nezabudnuteľnú noc, deň, podvečer a pre istotu ešte aj ráno. Orgazmus šancu na oplodnenie zvyšuje.Pri orgazme sa čípok sťahuje a ponára svoj otvor do priehlbeniny na konci vagíny, kde sa obvykle usadí obrovské množstvo spermií a týmito pohybmi a kontrakciami nasáva spermie do maternice. Tá sa tiež rytmicky sťahuje čím uľahčuje pohyb spermií smerom do vajcovodov.

A teraz to príde. Na vajíčko vo vajcovode (alebo už v maternici) zo všetkých strán zaútočia 23 chromozómoví bičíkovci od Vašej drahej polovičky. Vajíčko kuká dokola a zapáči sa mu ten najsilnejší a najkrajší bičíkovec. Tomu povie áno, a ten sa prevŕta cez stenu vajíčka a obnaží svoj obsah.

23 otcových a 23 maminých chromozómov sa spojí a nový život práve začína1. Týždeň 3. Týždeň    Domov
    Galéria
    Otehotnenie
    Prvý Trimester
    Druhý Trimester
    Tretí Trimester
    Pôrod
    Bábatko
    Zdravie
TehotenskáKalkulačka.sk | @ | |